Wywiad z Necro dla Unhuman Familii!

Jedni go kochają, inni nienawidzą. Bezkompromisowe, kontrowersyjne poglądy, absolutna pewność siebie, dawka oryginalnego poczucia humoru, szczerość bezwzględnie pomijająca konwenanse i niekwestionowany talent w grze słowa i dźwięku. Gdzieś pośród tłocznych ulic nowojorskiego Brooklynu powstaje jego muzyka, przepełniona realistycznymi obrazami przemocy, agresji i brutalności wielkiego miasta kładzionymi na ciężkie bity. Samodzielny i niezależny producent, raper, właściciel Psycho + Logical Records i reżyser; jak rymuje w jednym ze swoich kawałków:
 
„Spójrz pod powierzchnię wielkiego miasta

Odkryjesz wrzące szambo ludzkich emocji

Są zgorzkniałe

To planeta koszmarów, które stały się rzeczywistością”
 
Co pcha go do tworzenia właśnie takiego rodzaju muzyki? Co najbardziej go inspiruje? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielił mi nie kto inny jak właśnie on- Król Death Rapu, Necro.
 
 
Co myślisz na temat narkotyków?
 
Necro: Wszystko jest narkotykiem, jedzenie jest narkotykiem, muzyka jest narkotykiem, uwielbiam narkotyki, ale nie używam zioła ani koki, mam swoją własną formę narkotyków, których używam.
 
Czy znasz jakiegoś polskiego rapera? Czy słuchasz polskiego rapu?

 

Necro:  Nie, nie znam żadnego i nie słucham,  nie dlatego, ze jestem przeciwny, ale dlatego, że nie mogę słuchać hip hopu w innym języku, ponieważ nie rozumiem tekstu, nie wystarczy słuchać tylko dla bitów, w hip hopie liczą się słowa i dlatego muszę je rozumieć.
 
Skąd bierzesz pomysły na swoje teksty? Co inspiruje Cię najbardziej, jakie są Twoje ulubione tematy?
 
Necro:  Inspiruje mnie wszystko, każda rzecz, moje życie, życie samo w sobie, o, co dzieje się na świecie lubię rapować o zabijaniu, albo o tym, co dzieje się na ulicy, to pozwala mi uwolnić agresję, jest dla mnie formą terapii, to jak masakra na bicie, to jest tym, co sprawia, że jeszcze nie znalazłem się w więzieniu.
 
Dlaczego rymujesz? Co jest głównym powodem, który sprawia, że czujesz tę specyficzną potrzebę, żeby pisać?
 
Necro: Jestem w tym dobry, zacząłem zbierać za to propsy na ulicy i dzięki temu byłem akceptowany, ponieważ pokochałem muzykę kultura hip hopu stała się siłą dla młodego białego dzieciaka, to oznaczało akceptację, dziewczyny i miłość od starszych chłopaków z sąsiedztwa, którzy mi imponowali, wraz z upływem czasu wyrabiasz sobie swój własny styl, chcesz dać kulturze coś oryginalnego, potem to staje się Twoją pracą jeśli traktujesz to poważnie, ja płacę z tego moje rachunki, więc jest wiele powodów, dla których to robię.
 
Czy zgadzasz się ze zdaniem „Złota Era hip hopu w USA minęła”?
 
Necro: W 99% minęła, ale są goście jak ja i Kool G Rap, którzy wciąż rymują w tamtym klimacie. Myślę, że moja nowa muzyka jest po prostu nowa, nie taka sama jaką była w „Złotej Erze”, jest lepsza niż śmieci, które słyszę, po prostu trzymam poziom. Ne chodzi tutaj o „Złotą Erę”, bycie gównianym nie czyni Cię wyjątkowym, a media to zgraja debili.
 
Gdybyś miał wybrać, kto według Ciebie jest najlepszym raperem/ekipą  wszech czasów i dlaczego?
 
Necro: Kool G Rap miał największy wpływ na najlepszych lirycznie raperów, każdy, kto był zajebisty propsował go za grę słów, więc on musi być Najlepszym Wszech czasów- najlepszą ekipą był Wu- Tang, prawdopodobnie mieli największy wpływ na kulturę ze wszystkich ekip.
 
Kto jest Twoim ulubionym producentem?
 
Necro:  Ja jestem swoim ulubionym producentem.
 
Twoim zdaniem, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy amerykańskim i europejskim hip hopem?
 
Necro: Nie siedzę w tym na tyle, żeby wiedzieć, być może z tego powodu, że to wszystko zaczęło się u nas trudno jest być tak dobrym,  jest istotna rzecz dotycząca Nowego Jorku, jego kultury i dźwięków- nie wiem, wiem, że jeśli chodzi o metal  Sabbath są królami, po nich przyszli Metallica I Slayer i obydwa zespoły są doskonałe, więc w rocku i metalu nie ma to tak wielkiego znaczenia, ale w hip hopie najwięksi i najbardziej szanowani raperzy są Amerykanami, wydaje mi się, że w każdym kraju istnieje odpowiednik amerykańskich MC’s- szczerze- nie wiem i tak naprawdę mnie to nie interesuje, skupiam się na Necro 24/7, jestem niezależny i nie mam czasu interesować się innymi raperami.
 
Gdyby istniała taka możliwość, czy byłbyś zainteresowany przyjazdem do Polski, by nagrać z polskimi artystami?
 
Necro: Gdyby mi zapłacili, to tak, nie pracuję za darmo, żeby przejechać taki szmat drogi tylko po to, aby nagrać musi to mieć sens, wolałbym raczej nagrać z Michałem Urbaniakiem  niż z jakimś raperem. Przyjechałbym do Polski, żeby nagrać cały album z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak -jarałbym się tym jak zły.
 
Jaka jest najważniejsza rzecz, o której musisz pamiętać, kiedy jesteś początkującym raperem?
 
Necro: O byciu oryginalnym.
 
Jak zdefiniowałbyś hip hop? Czy jest tym samym, czym był we wczesnych latach 90- tych?
 
Necro: Dla mnie hip hop jest tym, co ja robię, hip hop ma szeroką definicję, ale dla mnie to bity i rymy z ulicy.
 
Czy planujesz wypuścić solo na początku 2013?
 
Necro: Bardziej pod koniec, teraz skupiam się na „The Godfathers” ze mną i Kool G Rapem.
 
Czy planujesz przyjechać do Polski na koncert?
 
Necro: Być może, zobaczymy.
 
Jakie są Twoje ulubione książki?
 
Necro: Lubię książki psychologiczne, bez fikcji, prawdziwą wiedzę o ludzkim umyśle, nieruchomości i resztę tego shitu.
 
Jakie są Twoje ulubione horrory?
 
Necro: Lubię wszystko, co nie jest sztampowe – ostatnio wszystkie horrory są takie same, ostatni niesamowity horror który widziałem to „Ludzka Stonoga 2” – to było boskie.
 

 

Czy planujesz nagrać track z kimś z Psychopatic Records?
 
Necro: Miałem zaprosić Violent J na bit Necro, więc może pewnego dnia.
 
Czy śledzisz bieżące nagrania hip hopowe? Kto spośród dzisiejszych artystów ma szansę zostać wielkim i zapamiętanym?
 
Necro: Necro, śledzę siebie, jestem najlepszą rzeczą od czasów odkrycia krojonego chleba i potraw z indyka.
 
Co Twoja rodzina myśli o Twojej muzyce? Czy kiedykolwiek przydarzyło Ci się, że po koncercie ludzie bali się do Ciebie podejść?
 
Necro: Zawsze są ludzie, którzy się mnie boją, ponieważ mam reputację zabijaki, ale w takim razie oni są tymi, którzy nie wiedzą – nie staram się wzbudzać strachu, ale każdy, kto ma ze mną problem, oberwie osobiście – to fakt. Moi rodzice mają gdzieś moją muzykę, są staromodni, przejmują się rzeczami, którymi ja się nie przejmuję.
 
Czy to prawda, że masz polskie korzenie?
 
Necro:  Moja babcia była w połowie Polką, urodziła się w Warszawskim getcie, więc tak, mam polskie korzenie.

 

 

Wywiad przeprowadzony przez Ambasadorkę Familii Emilię Brzezińską!

 

 

7 odpowiedzi do “Wywiad z Necro dla Unhuman Familii!”

 1. Robol Says:

  Dobry wywiad :) propsuje

 2. wtf?! Says:

  ogolnie fajnie, ze wywiad zostal przeprowadzony, ale moglby byc to wywiad na poziomie. skakanie od pytania do pytania bez celu? juz pierwsze zagadnienia sprawiaja, ze czlowiekowi az nie chce sie tego czytac. wstep oczywiscie „poprawny” ale reszta? kaszana. jak juz jestes przy jednym temacie to przy nim pozostan i płynnie przechodz do kolejnego. a nie tak z d*py wyciagasz kolejne, pozniej wracasz. jestem na nie. Emilio pozostan przy sluchaniu muzyki, to pewnie wychodzi Ci lepiej niz pisanie.

 3. nesk Says:

  dla mnie mega. propsy z polski! Big up!

 4. ==== Says:

  Spoko wywiad. Szkoda tylko, że tak słabo przełożony, bo lepiej by się czytało :)

 5. Kajko Says:

  Zajebisty wywiad ;)

 6. eM Says:

  @wtf? : biorąc pod uwagę, że w Polsce gdyby nie Słoń i jego teksty wśród słuchacza hip hopu o przeciętnej średniej wiekowej (tj.15- 16 lat) bądźmy szczerzy- Necro jest postacią ledwo znaną, chciałam przeprowadzić wywiad wprowadzający- czyli dający jakikolwiek zarys W JĘZYKU POLSKIM (ponieważ większość słabo sobie radzi z angielskim). Wszystkiego ciekawszego dla słuchacza w temacie można dowiedzieć się z odpowiedzi Necro, których udziela fanom po angielsku w specjalnym serwisie, który założył. Większość pytań zadanych w wywiadzie to miks pytań, które nie zostały wymyślone przeze mnie, ale zadane przez słuchaczy na stronie UF. To nie jest wywiad kierowany do koneserów- ponieważ jeśli się nim jest, inwestuje się w znajomość języka na tyle, aby rozumieć tekst i czytać wywiady w oryginale. Co do przekładu, przełożyłam odpowiedzi według oryginału, dokładnie tak, jak zostały napisane przez Necro, tak jeśli chodzi o układ graficzny, jak i słownictwo i budowę zdania. Niczego nie upiększałam i nie przerabiałam na korzyść stylistyczną, bo tak jest wierniej. Haters gonna hate, no concern ;)

 7. KaBaN Says:

  Czy planujesz nagrać track z kimś z Psychopatic Records?

  Necro: Miałem zaprosić Violent J na bit Necro, więc może pewnego dnia.

  Jezus jaram się jak dzieciak :D
  Mam nadzieję że wypali